ISBN 83-89964-80-5
Technologia informacyjna - dziedzina wiedzy obejmująca swym zasięgiem Internet, informatykę (włącznie ze sprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem) i znaczącą część telekomunikacji - dostarcza użytkownikowi narzędzi, za pomocą których może on pozyskiwać informacje, przechowywać je, przetwarzać i przekazywać innym.
W książce skoncentrowano się na tematyce związanej z mariażem Internetu - filaru technologii informacyjnych - z mediami rozumianymi jako środki do przekazywania wiedzy między światem zewnętrznym a ludzkimi zmysłami. Fenomen Internetu polega na sprawnym anektowaniu bogatych doświadczeń niemal wszystkich mediów - od prasy do cyfrowej telewizji.
Nowe formy szybkiego, dwukierunkowego dostępu do cyfrowych zasobów informacyjnych z jednej strony tworzą dynamicznie rozwijający się sieciowy wymiar mediów, z drugiej jednak prowadzą do fundamentalnych, nieodwaracalnych zmian w życiu społecznym, dotyczących zwłaszcza kwestii globalnej łączności, personalizacji, komercji, zagrożeń i pojawiającej się autonomii maszyn (diginetmediów). A zatem, w czym i jakich szans, ale także zagrożeń można upatrywać w symbiozie mediów z wirtualnym światem? Na to pytanie Czytelnik znajdzie odpowiedź w tej publikacji.
We współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.